İzmir Uçak Bileti

Ege’nin İncisi olarak nitelendirilen ya da gâvur İzmir olarak da ifade edilen kendine has olan zaten her şeyi ile güzel olan tüm illerimiz arasından belki de en kendine has güzelliğe sahip olan şehirdir İzmir.

 

İzmir’e yolunuz düşerse her ne sebeple olursa olsun bu güzel şehre ister iş isterse de eğlence için gelseniz dahi burayı gezin ve tadını çıkartın. Hatta hemen şimdi bir uçak bileti alarak kendiniz için bir şey yapın.

 

Adnan Menderes Havalimanı ülkemizdeki havalimanları sıralamasında trafiği ve büyüklüğü ile 4. sırada yer alırken İzmir uçak bileti alarak şehre gelenlere ilk olarak burası kucak açıyor. Havalimanlarında bulabileceğiniz araç kiralama hizmeti sayesinde aracı olmayan ya da bir araca ihtiyaç duyan kişiler İzmir’i gezerken bu hizmetten faydalanmakla birlikte, ister aracınız olsun ister olmasın ancak bir yere gitmek için mutlaka bir vapura binerek de amaçsız dahi olsa bir kez seyahat edin.

 

Göztepe’den tam 35’ten ezeli düşmanı 35.5 Karşıyaka’ya geçin. Saat Kulesi’ni bir görmek, Kemeraltı Çarşısı’nı arşınlamak ve Kızlarağası Hanı’nında bir kahve içmek için, kuşlarına bir yem atmak için Konağa gidin mesela. Ya da ister biraz deniz havası alıp yürüyerek Asansör’e Dario Moreno Sokağı’na da gidebilirsiniz.

 

Karşıyaka’ya geçerek Atatürk’ün bu çok beğendiği ancak kendini İzmir’den biraz daha farklı olarak gören deyimi yerindeyse kendi iç işlerinde özgür, dı işlerinde İzmir’e bağlı, Zübeyde Hanım’a sahip çıkan bu yeri bir güzel gezin. Kafelere gitmek isterseniz Bostanlı sizi seve seve karşılayacak ya da Güzelyalı ona gitmeniz için karşıdan size göz kırpacaktır.

 

Hiç kimsenin asla içine girmediği ancak buluşmak için başka bir mekân seçmek akıllarına gelmeyen İzmirlilerin Sevinç Pastanesi’ni görmek için bile olsa İzmir uçak bileti alarak bu güzel şehre gelin. Kim bilir belki siz Sevinç Pastanesi’nde bir pasta yer ya da bir bardak içersiniz.

 

E tabi Sevinç Pastanesi’ni görüp Kıbrıs Şehirleri’nde dolanmamak ayıp olacaktır. Greenpeace üyelerinin, sokak sanatçılarının, fal baktırmak için size dil döken kişilerin, sosyal sorumluluk kapsamında yapılan gösterilerin, kafelerin, mağazaların, Gazi Kadınların ve Can Yücel’in bulunduğu sokakları şöyle bir gezin. Aradan Kordan’a çıkın ve bir de deniz havasını alın.

 

Nedendir bilinmez İzmir Körfezi tüm şehirde belli eder kendini. Havasıyla ve kokusu ile körfezin hep orada olduğunu bilirsiniz. Kızlı erkekli gruplara çok rastladığınız İzmir’de özgürlük ne demek anlarsınız mesela. Falınıza bakmak isteyenler ile ya da gül satmak isteyenlerle bir mücadeleye girersiniz. Kim bilir belki bir şeyler içmek için oturursunuz Kordon kafelerinden bir tanesine ve denize karşı yudumlarsınız içeceğinizi izlerken denizi.

 

İzmir uçak bileti alıp İzmir’e gelmişken biraz uzakları da görelim derseniz Urla’ya, Çeşme’ye, Karaburun’a, Çeşmealtı’na, Seferhisar’a ya Güzelbahçe’ye gidebilirsiniz. Her tarafı deniz olan bu güzelim şehir İzmir’e gelmek için tüm bu güzelliklere şahit olmanız için yapmanız gereken biz bu kadar bahsetmişken İzmir uçak bileti almak olsun Hadi kendinize bir iyilik yapın ve İzmir’e gidin. Bir uçak biletinin yapabildiklerine şahit olun.