İstanbul Uçak Bileti

İki kıtayı birbirine bağlayan yedi kule üzerine kurulu, tarihe tanıklık etmekle kalmayıp tarihi yaşayan ve yaşatan yer olan İstanbul. Bir yere gitmek istenildiğinde İstanbullu olmayan birinin aklına gelen ilk yer olacaktır İstanbul. Hatta İstanbullu bile İstanbul’da yaşarken daha öğrenememiş daha doymamıştır bu şehre. İstanbul uçak bileti alıp geldiğiniz İstanbul’da neler yapabilirsiniz isterseniz yazımızda okuyalım.

 

Bir kere İstanbul gibi bir yer denilince akla ilk saraylar gelecektir herhalde. Fatih Sultan Mehmet’in Bizans’tan kazandığı bin bir güçlük ile kuşatılan ve alınan yer İstanbul, sarayları ile Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet’e mesken olmuştur. Kaşıkçı Elması ile ünlü, Kanuni Sultan Süleyman’ı akla getiren Topkapı Sarayı, Atatürk’ü hatırlatan Dolmabahçe Sarayı ya da görkemli düğünlere ev sahipliği yapması ile ünlü olan Çırağan Sarayı akla gelen ilk yerler olurken gerçekten de Topkapı Sarayı’nın büyüklüğüne hayran kalırken, Atatürk’ü hatırlatan Dolmabahçe sarayında tüylerinizin diken diken olduğunu hissedeceksiniz.

 

Galata Kulesi denince akla gelen Hazerfen Ahmet Çelebi uçmayı orada öğrenmişken bir İstanbul uçak bileti alarak sizin de burayı görmemeniz hiç olmayacaktır. Üstelik Galata Kulesi’nin aşık olduğu meşhur hikâyelerin anlatıldığı Kız Kulesi de sizi çağıracaktır. Biraz kulak verdiğinizde hikâyeyi size Kız Kulesi’nin de anlattığına şahit olabilirsiniz.

 

Kalabalıkta nasıl yalnız kalınır ya da nasıl özgür olunur diye düşünmeyin. Taksimde dolaşırken tüm bunların mümkün olduğunu görebilirsiniz. Ortaköy diye bilinen bir yeri vardır İstanbul’un. İncik boncuk alabileceğiniz, ünlüler ile tanışabileceğiniz, sokaklarında kaybolmak isterken sonrasında denize karşı balık yiyebileceğiniz bir yerdir İstanbul.

 

Balık demişken boğazda ister küçük teknelerde balık ekmek yiyebilir isterse bütçenize göre restoranlarda o meşhur Boğaz balığının da tadına bakabilirsiniz. Tadı ile tekrar sizi kendine çekecek olan balıkları tatmak için bile tekrar İstanbul uçak bileti alıp buraya gelmek isteyebilirsiniz.

 

Müzelerini dolaşarak tarihini daha iyi tanımak isterken, Boğaz turuna katılarak o ihtişama siz de kendinizi kaptırabilirsiniz. Üniversite ya da okullar da gezilir mi demeyin. Galatasaray Lisesi, Kabataş Lisesi ya da İstanbul Üniversitesi size kucak açarken güzellikleri ve asaletleri de sizi kendine hayran bırakacaktır.

 

Pek çok güzellik arasına Pier Loti’yi eklemezsek olmaz. Müthiş bir manzaraya sahip olan Pier Loti’ye çıkmak için kullandığınız teleferiğe bindiğinizde dünya güzelliklerinin var olduğunu bilecek ancak orada bulunan mezarlık da size derin anlamlar düşündürecektir.

 

Ayasofya’ya a da Yerebatan Sarnıcı’na gidip de etkisinden kalmadan döndüm derseniz İstanbul’a gelmiş sayılmazsınız. İşte pek çok güzellik ve İstanbul uçak bileti alarak gideceğiniz İstanbul size tüm bu güzellikleri ve daha da fazlasını görme fırsatınız olacaktır.

 

İstanbul uçak bileti alarak geldiğiniz İstanbul’dan ayrılmadan gittiğiniz yerlerin fotoğraflarını çekmeyi unutmayın. Uzak kaldığınız süre boyunca bu fotoğraflar size İstanbul’un büyüsünü hatırlatacaktır. Tekrar buraya gelmek istemenizi de yine bu fotoğraflar sağlayacaktır.