Erzurum Uçak Bileti

Mevsim kış hava da kar havası olunca insanın aklına gelen ilk önce kayak yapmak oluyor. İster kayak yapmak bilinsin isterse de bilinmesin yine de akla gelen kayak yapmaktan, kartopu oynamaktan farklı bir şey olmayacaktır. Sizin de herkes gibi aklınıza gelen bu ise bir Erzurum uçak bileti alarak hemen aklınıza geleni gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sadece kışın gidilmez tabi ki Erzurum’a. Ancak kışın da bir başka olur Erzurum. Palandöken bir dost olarak karşıladığı kar ile buluşurken misafirlerinin de aynı dost ile karşılaşması için elinden geleni yapar. Üzerinde bulunan tesisler ile müşterilerine çok güzel kış fırsatları sağlayabilecek olan Palandöken’de hem kış sporlarını yapabilecek hem de karın oluşturduğu o tertemiz o bembeyaz görünüşe tanıklık edebileceksiniz.

 

Her şeyi geçin de sadece Cağ Kebabı’nı kendi evinde kendi yerinde yemiş olmak için bile bir Erzurum uçak bileti alarak bu eşsiz şehre gelebilirsiniz. Oltu Taşı ile adından bolca söz ettiren Erzurum’un pek çok güzelliği olduğunu bir uçak bileti ile anlayabileceğinizi göreceksiniz. Oltu Taşı’nı almak için geleceğiniz adres Rüstem Paşa Bedesten’i olacaktır. Kanuni Süleyman’ın damadı ve aynı zamanda da sadrazamı olan Rüstem Paşa zamanında burayı iki katlı güzel bir yapı olarak yaptırmış ve günümüzde burası Oltu Taşı’nı bulabileceğiniz bir bedesten olarak varlığına devam etmektedir.

 

Kışın gittiğinizde göreceğiniz bir doğal güzellik olan Çoruh Nehri’nin daha da özel olduğunu karın arasında kalmış olmasına rağmen kendini sıcaklığı ile koruyabilmesi ile göreceksiniz.  Elimize değen bir damla bile bulunduğu yeri soğuturken küçük bir damlanın yaptığını kar yapamıyor ve Çoruh Nehri kendini soğuktan koruyabiliyor.

 

Türkiye’nin en ihtişamlı ve en güçlü şelalesi dersek yanılmadığımızı bildiğimiz Tortum Şelalesi’ni de yine Erzurum uçak bileti alarak geldiğiniz Erzurum’da bulabilecek ve bu güzelliğe şahit olmanın heyecanını yaşayabileceksiniz. Üstelik Tortum Şelale’sini görürken Tortum Şelalesi’nin olduğu Tortum Gölü’nü de görebilme şansını yakalayacaksınız.

 

Peri Bacaları’nın sadece Kapadokya’da olduğunu sanmayın sakın. Doğal olayların oluşumuna katkıda bulunduğu Narman Peri Bacaları da Erzurum’da karşınıza çıkacak yerler arasında bulunuyor. Kapadokya’da ayrı bir güzellik olan peri bacaları, Erzurum’da bulunan Narman Peri Bacaları ile de çok daha farklı bir güzellik yaşatıyor. Hatta Narman Peri Bacaları 2 yada 3 milyon yıl öncesine dayanıyor. Bu kadar yıla dayanan ve kendini koruyan peri bacalarını gördüğünüzde fotoğraf çekmekten kendinizi zaten alamayacaksınız.

 

Doğal güzelliklerinin yanında farklı din ve kültürlere ev sahipliği yapan Erzurum’da cami ve kiliselerin varlıklarını da görecek ve her yapıya ayrı kapılarak, aklınızdan çıkmayacak anılar elde edeceksiniz.

 

Ilıca Kaplıcası ve Pasinler Kaplıcası ise şifa bulmak isteyen herkese kapılarını sonuna kadar açan yerler olarak şifa dağıtacak ve herkes de burada olmanın tadını doyasıya çıkarırken siz de Erzurum uçak bileti alarak geldiğiniz Erzurum’a tekrar gelmek için bahaneler üreteceksiniz. Erzurum ise sizi her seferinde aynı şekilde kucaklayacak.