Adana Uçak Bileti

Adanalıyık Allah’ın adamıyık cümlesini bize benimseten Adana Türkiye’nin küçük versiyonu gibi bir hali bize anlatıyor desek sanırım yanılmış olmayız. Siz de bu düşüncenin doğruluğuna bir Adana uçak bileti alıp yerine giderek bunu tescil etmenizde fayda var.

 

Tatları ile ayrı, gezip görülecek yerleri ile ayrı deneyimler sunarak size deneyimlenmesi gereken pek çok husus sunan Adana’da gezin görün ama tabi ki Adana Kebabı’nı yerinde yemeden dönmeyin Acısı ile sizi yakacak Adana Kebabı’nın acısını söndürmek için yanına bir de şalgam söylemenizde fayda olacaktır. Bir puzzle düşünürseniz Adana Kebabı ve şalgam Adana’yı oluşturan puzzle parçalarından biri olacaktır. Hatta belli bir kesimin gelen misafire şalgam ikram etmemesinin saygısızlık olduğunu düşünmektedir. Adana uçak bileti alarak bir eve misafir olup bunun doğruluğunu da teyit edebilirsiniz.

 

Sadece Adana Kebabı ve şalgam değil tadılacak tatlar. Bicibici, şırdan ve karsambaç da bu tatlara örnek verilecek kimi tatlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak tabi ki daha böyle pek çoğu vardır.

 

Nem’in en yoğun olduğu yer olarak geçen, hatta Antalya’yı bile bu konuda geçebilecek bir yer olan Adana’nın da soğuğu yine nem ve havanın sertliğinden dolayı soğuk olacaktır. Adana uçak bileti alıp gitmek istediğiniz Adana’ya gitmek için tercih etmeniz gereken zamanlar eğer zorunlu değilseniz, zaman ayarlamasını kendiniz yapabilecekseniz ilkbahar ya da sonbahar olarak  tercih edilmelidir. Aksi bir durumda ya çok sıcaklayacak ya da çok üşüyeceksiniz.

 

Adana’ya gelmişken yapmanız gereken ilk şey sanıyoruz ki tadılacak tatlardan sonra gezilecek yerlere başlayarak Taş Köprü’ye gitmek olacaktır. Bir ayağı Yüreğir ve bir ayağı ise Seyhan olan Taş Köprü Roma döneminden kalan ve tarihi ayaklarız altına seren bir yapıdır. Günümüze kadar bozulmadan gelmesi sayesinde trafiğe bile açık olan bu antik köprü, Romalıların ne kadar sağlam yapabileceklerinin bir kanıtı niteliğindedir.

 

İster Ulu Camii diyin isterseniz de Ramazanoğulları Camii diyin fark etmez. Karşınızda göreceğiniz tarihi yapı farklı şekilde seslenseniz de güzelliğinden bir şey kaybetmeyecektir. Nitekim de bu Ramazanoğulları döneminden bugüne kadar hep böyle olmuştur.

 

Çukurova Üniversitesi’nin bulunduğu Adana’da ister okuyun, ister oturun, isterse de ziyarete gelin ancak tarihi olmasa bile Çukurova Üniversitesi’ni de bir ziyaret edin. Farklı bir ortamla karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz.

 

Tarihi Kazancılar Çarşısı’na gelip de Büyük Saat’i görmemezlik yapmayın. Nitekim Adana’da bulunan büyük saat Türkiye’deki en uzun saat kulesi olma özelliğini 32 metre ile elde etmiştir. Adana uçak bileti alarak tüm bu güzellikleri ve daha fazlasını görmek için hemen harekete geçmenizde fayda olacaktır.

 

Adana’nın güzellikleri tabi ki bu kadarla sınırlı olmayacaktır. Görülecek müzeleri, tarihi yerleri, sokakları, kaleleri ile ve daha pek çoğu ile Adana tadılması gereken bir şehirdir.